2 1
Domácí mýdlo bez hydroxidu

Sdílejte na sociálních sítích:

Nebo sdílejte tento odkaz

Ingredience

Počet porcí:
1 kg Mýdlová hmota
Formičky
Barvičky
Peeling

Uložit do záložek

Pro přidání záložky potřebujete být přihlášen/á nebo registrovaný/á.

Domácí mýdlo bez hydroxidu

Co si budeme nalhávat, hydroxid sodný není žádné ořezávátko a dokáže při nesprávné manipulaci nadělat hodně neplechy. Platí tedy zásada, že pokud s hydroxidem pracujeme při výrobě mýdel, úzkostlivě dbáme na bezpečnost a aby u naší práce nebyly děti.

Co ale dělat, když si chceme zamýdlařit s dětmi?

  • 60 minut
  • Porcí 1
  • Snadné

Ingredience

Postup

Sdílet

Je to jednoduché, použijte už hotovou mýdlovou hmotu alias mýdlový základ. Jedná se o už vyzrálé mýdlo, které krom klasických složek obsahuje i glycerin a tak se nám krásně rozpustí a můžeme mýdlařit.

Mýdlových základů existuje celá řada, můžete mít základy transparentní, které jsou průhledné a zalívají se do nich plátky květin nebo ovoce. Tyto základy poskytují velký prostor pro vaši fantazii. Dále můžete mít základy bílé, neprůhledné, tyto mýdlové hmoty jsou zase vhodné k obarvení.

(Visited 9 835 times, 1 visits today)

Kroky

1
Hotovo

Mýdlovou hmotu nakrájíte na kousky a dáte na mírný plamen, sem tam promícháte a necháte rozpustit. Rozpuštěnou hmotu necháme trošku vychladnout a jakmile bude mít pod 50°C, můžeme do ní zapracovat vhodnou barvičku. Postupujeme tak, že trochu rozpuštěného mýdla odebereme, důkladně vmícháme požadovanou barvu a pak celé přidáme do rozpuštěného mýdla. Můžeme přidat vhodný peeling a vůni a pak už jen zbývá dát vašemu mýdlu požadovaný tvar.

2
Hotovo

Po nalití mýdla do formičky nechte 24 hodin ztuhnout a opatrně vyklopte.

3
Hotovo

capkovi

Recenze receptu

K tomuto receptu nejsou vloženy žádné recenze, použijte formulář níže a buďte první.
předchozí
Domácí RAW čokoláda s chilli
další
Koupelová šumící bomba s epsomskou solí
předchozí
Domácí RAW čokoláda s chilli
další
Koupelová šumící bomba s epsomskou solí

Přidat komentář

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here