0 0
Báječný vlasový kondicionér

Sdílejte na sociálních sítích:

Nebo sdílejte tento odkaz

Ingredience

Počet porcí:
cca 35 ml aloe vera gel množství na doplnění 50ml lahvičky
2 kávové lžičky sušené mléko kokosové
1 kávová lžička prášek z medu
5 ml arganový olej
5 ml tekuté hedvábí
pár kapek EO santalové dřevo

Uložit do záložek

Pro přidání záložky potřebujete být přihlášen/á nebo registrovaný/á.

Báječný vlasový kondicionér

Jemňoučký kondicionér od Míši z Kiss a Bee!

Osobně jsem z kondicionéru naprosto nadšená. Aroma není silné, ale je velmi příjemné, vlasy nejsou zatížené, rozčesávají se dobře. Ačkoliv kondicionér obsahuje tolik výživných složek i samotný olej, vlasy nepůsobí mastně, ale na první pohled jsou zdravé a vyživené.

  • 10 minut
  • Porcí 50
  • Snadné

Ingredience

Postup

Sdílet

Recept na 50ml lahvičku.

A proč to funguje?

Hlavní složka, gel z aloe vera, je prostě bomba, ať už jej použijete v krémech, nebo ve vlasové kosmetice. Vlasy nezatíží, ale posílí, vyživí a dodá lesku; i když na ten lesk tu máme jinou hvězdu – tekuté hedvábí.
Tekuté hedvábí, respektive hedvábné proteiny, pomáhají zacelit zničené vlasové buňky, čímž dodávají vlasům na síle, ale napomáhají i rozčesávání vlasů. Zacelené a tím pádem uhlazenější vlasy znamenají i vyšší lesk. Kromě toho je tekuté hedvábí i bojovníkem proti vysoušení vlasů. 
Na zachování vláhy je ovšem expertem arganový olej – dodává výživu a vlasy chrání proti vnějším vlivům, zmírnit by měl také následky případného fénování, žehlení a podobných lidských vymožeností. Pokud máte vlasy hodně vysušené, nebojte se poměr arganového oleje mírně zvýšit – přidávejte ale opravdu po troškách. Z lehkého kondicionéru by se vám mohla stát ďábelská věc, která vám dodá vzhled, jako byste si chodily mýt hlavu do friťáků z mekáče.
Vitamin E a tuky obsažené v kokosovém mléce dodají vlasům šťávu; unavené konce dostanou vláhu i lesk navíc. A prášek z medu je taktéž borec, co se ochraně proti vysoušení týče; řadí se mezi nejlepší přírodní zvlhčovače vůbec.
EO santalové dřevo se považuje za jednoho z nejlepších bojovníků proti roztřepeným konečkům. Pokud vám dřevité aroma nesedí, vyzkoušejte třeba heřmánek nebo šalvěj. Každopádně – věděly jste, že santalové dřevo je silně afrodisiakální?
Stačí vám pohodit hlavou, a svět vám leží u nohou;)
(Visited 2 384 times, 1 visits today)

Kroky

1
Hotovo

Nedjříve si připravte lahvičku, ve které plánujete kondicionér uchovávat – moje má 50 ml, a následující hodnoty ingrediencí odvozuji od její velikosti, berte toto tedy na vědomí a případně množství přizpůsobte svým potřebám.
Prosejte 1 kávovou lžičku prášku z medu a 2 kávové lžičky sušeného kokosového mléka; přes trychtýř nebo složený papír přehoďte do vaší lahvičky.

2
Hotovo

Následuje velké pipetování. Čistou pipetou naberte 5 ml tekutého hedvábí a přeneste tekutinu do lahvičky, přidejte také 5 ml arganového oleje. Pipetu vám mohou nahradit odměřovací lžíce, které mám osobně velmi ráda, s pipetami ale ráda vzpomínám na časy, kdy jsme je na gymplu kradli z chemické laborky a jedli s nimi svačinu včetně jejích pevných částí.

3
Hotovo

2-3x kápněte ze skleničky s esenciálním olejem santalového dřeva. Pokud na dřevité aroma nejste, můžete esenciální olej vynechat či jej nahradit jiným, ale má v kondicionéru svůj účel. I když uznávám, že mírně přebije sladkou kokosovou vůni, kterou celému mixu propůjčuje sušené kokosové mléko.

4
Hotovo

Nakonec stačí doplnit obsah lahvičky gelem aloe vera. Pokud máte po ruce špejli, celý mix opatrně promíchejte, než zašroubujete víčko a uděláte ze sebe kondicionérového barmana. Po minutě třesení by měl být kondicionér krásně homogenní; jeho výsledná struktura je totožná s kondicionéry, na které jsme všechny zvyklé.

5
Hotovo

Hotovo! Váš nový kondicionér používejte tak, jak jste zvyklé; stačí nanést po šamponování do délek vlasů, pár chvil počkat a smýt. Nebo jej zkuste použít jako masku– naneste do mokrých vlasů, zabalte pod igelitovou čepici a za 15-20 minut smyjte.

DanielaNo

Recenze receptu

K tomuto receptu nejsou vloženy žádné recenze, použijte formulář níže a buďte první.
předchozí
Čisticí tymiánové mýdlo s mákem
další
Bylinná levandulová koupel
předchozí
Čisticí tymiánové mýdlo s mákem
další
Bylinná levandulová koupel

Přidat komentář

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here